728 x 90Yeni Volvo XC60 2017'de Çıkacak

Yeni Volvo XC60 2017'de Çıkacak

Tasarım olarak XC90 modeline benzemesi beklenen Yeni Volvo XC60 adım adım gün yüzüne çıkarken merak edilen detaylar da netliği kavuşmaya başladı. Bilindiği üzere Volvo markası son dönemlerde özellikle SUV modellerine ağırlık vermeye başladı. Markanın kısa zaman içerisindeki planlarında model ailesinin yüzde 50'lik kısmının SUV modellerden oluşturulması da yer alıyor. 

Yeni Volvo XC60 modeliyle birlikte marka 2.4 litre hacmindeki D5 motorunu da kullanımdan tamamen kaldıracak. Yeni modelde 2.0 litre hacminde hem benzinli hem de dizel güç ünitelerinin görev alacağı ifade ediliyor. Böylelikle hem de vergi hem de yakıt tüketimi konusunda model rakiplerine karşı ciddi anlamda avantaj sağlamış olacak.

Henüz Volvo tarafından resmi bir şekilde onaylanmasa da aracın silindirli hibrit motor seçeneğiyle de üretilebileceği belirtiliyor. 

2017 yıı itibariyle satışa sunulacak modelin tam çıkış tarihi ise henüz belirtilmiyor. Yeni motor seçeneği ve güncel tasarımıyla aracın SUV pazarında büyük bir ilgi görmesi beklenirken ülkemizde nasıl bir başarı grafiği çizeceği merak edilen noktalar arasında yer alıyor. Volvo'nun güvenilirliğini artırarak yeni modellerinde de devam ettirmesi bekleniyor.

img
Engin
EDITOR
PROFIL