728 x 90Yeni Opel Astra Modeli Durdurulamıyor

Yeni Opel Astra Modeli Durdurulamıyor

Almanya merkezli faaliyet gösteren Opel dünya genelinde başarısını artırarak üretimlerine devam ediyor. Alman teknolojisinin  gücüyle uzun yıllardır otomobil sektörüne yön veren markalardan olan Opel'in her yıl satış rekorları kırdığı biliniyor. 

Opel'in amiral gemisi modellerinden olan Astra bilindiği üzere kısa bir süre önce Avrupa'da yılın otomobili ödülünü almaya hak kazandı. Bunun ardından Yeni Opel Astra modeli Avrupa pazarının yanı sıra gözünü dünya pazarına çevirdi. Meydana gelen yeni gelişmelerle birlikte aracın güney yarımkürede satışa sunulacağı açıklandı. Tüm teknik çalışmaların tamamlandığı belirtilirken ilk etapta Yeni Opel Astra modelinin Yeni Zelanda ve Avustralya ülkelerinde satışa çıkarılacağı belirtiliyor. 

Performansa büyük bir önem veren Avustralyalılara olarak Yeni Opel Astra modeli turboşarjlı motor seçenekleriyle satışa sunulacak. İlk seçenekte yer alan motorun 150 HP gücünde 1.4 litrelik turbo benzinli bir güç ünitesi olduğu görülürken, ikinci motor seçeneğinde ise 1.6 litrelik turbo destekli bir motor yer alıyor. 1.6 litre hacmindeki motordan 200 HP güç ve 300 Nm de tork elde edileceğinin altı çiziliyor.

Yeni Opel Astra güney yarımkürede hem standart hem de sportif bir sürüş tercih edenler için sunulmasıyla ön plana çıkacak.

img
Engin
EDITOR
PROFIL