728 x 90Yeni Mercedes Benz X-Class Pikap Modeli Tanıtıldı

Yeni Mercedes Benz X-Class Pikap Modeli Tanıtıldı

Yük taşıma, iş ve aile amaçlı olarak rahatlıkla kullanılabilecek bir model olarak gün yüzüne çıkması beklenilen Yeni Mercedes Benz X-Class konsept pikap modeli resmi olarak tanıtıldı. Konsept olmasına rağmen üretim versiyonuna oldukça yakın olduğu düşünülen aracın lüks detayları büyük bir beğeni topluyor. 

1.5 ton yük taşıma kapasitesinin yanı sıra 3,5 ton da çekme büyüklüğüne sahip olması da aracın en çok dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Nissan Navara modeliyle aynı platformu kullanacağı açıklanan modelin tasarım olarak da benzerlik taşıyacağı düşünülse de detaylarıyla farklılaşacağını rahatlıkla ifade edebiliriz. 

Hem dış tasarımda hem de iç mekan tasarımında Mercedes Benz'in diğer otomobil modellerinden esintilerin yer aldığı çok açık ve net bir şekilde görülüyor. Özellikle iç mekan tasarımında Mercedes'in modern çizgisinin en iyi şekilde pikap için yorumlandığı dikkatlerden kaçmıyor. Ağırlıklı olarak aracın iç mekanında ahşap veya ahşap görünümlü malzemelerin kullanımı Yeni Mercedes Benz X-Class modeline ayrı bir kalite algısı katmaktadır.

Aracın 2018 yılında üretilmesi ve aynı yıl içerisinde satışa sunulması bekleniyor. 

img
Engin
EDITOR
PROFIL