728 x 90Yeni Mercedes Benz A Serisi Sedan Geliyor

Yeni Mercedes Benz A Serisi Sedan Geliyor

Markanın giriş seviyesinde yer alacağı ifade edilen Yeni Mercedes Benz A Serisi Sedan modeli yetkililer tarafından doğrulandı. Hatırlanacağı üzere BMW tarafından kısa bir süre önce 1 Serisi Sedan modelinin tanıtımı gerçekleştirilmiş ve aracın Çin pazarında satışa sunulacağı açıklanmıştı. Mercedes'e yakınlığıyla ön plana çıkan haber kaynaklarından alınan bilgilerde de Yeni Mercedes Benz A Serisi Sedan modelinin Çin ve Kuzey Amerika pazarlarına uygun olarak geliştirildiği ve bu pazarlarda satışa sunulacağı ifade ediliyor. 

Yeni Mercedes Benz A Serisi Sedan Hangi Ülkelerde Satışa Sunulacak?

Şuan için aracın Avrupa pazarında satışa sunulacağına dair her hangi bir ipucu veya gelişme bulunmuyor. Yapılan açıklamalarda da görüleceği üzere Yeni Mercedes Benz A Serisi Sedan modeli ilk etapta Çin, Kuzey Amerika ve İngiltere'de satışa sunulacak olup ilerleyen yıllarda Avrupa ülkelerinde de satışa sunulacağı düşünülmektedir.

BMW 1 Serisi Sedan ve Audi A3 Sedan modeline rakip olarak satışa sunulacak olan Yeni Mercedes Benz A Serisi Sedan modelinin CLA ve C Serisi arasında konumlanacağının altı çiziliyor.

img
Engin
EDITOR
PROFIL