728 x 90Yeni Jeep Compass 1.6 Dizel Motor Seçeneğiyle Geliyor

Yeni Jeep Compass 1.6 Dizel Motor Seçeneğiyle Geliyor

SUV segmentinin öndeleri arasında yer alan Jeep markası bilindiği üzere uzun yıllardan beri dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de faaliyet gösteriyor. Son zamanlarda SUV modellerin bünyesinde düşük hacimli motor seçeneklerinin kullanılmaya başlaması ile birlikte SUV taleplerinde büyük bir artışın yaşandığı görülüyor. Jeep tarafından standart motor seçeneklerine uzun bir süre direnilmeye çalışılsa da düşen satış rakamlarının ardından yeni kararların alındığı belirtiliyor.

Özellikle Jeep markası Avrupa pazarında son yıllarda Renegade modeliyle büyük bir ilgi görüyor. Son derece yüksek satış rakamlarına ulaşan aracın alınan yeni kararla birlikte Yeni Jeep Compass modelinde de göstermesi bekleniyor. 

Alınan son bilgilere göre Yeni Jeep Compass modelinin bünyesinde yeni motor seçeneğinin sunulacağı ve bu motor seçeneği sayesinde aracın satış rakamlarına büyük bir artışın yaşanması beklendiği ifade ediliyor. 1.6 litre hacminde dizel motorun Yeni Jeep Compass modelinde sunulacağı kesinleşse de henüz motorun teknik detayları gizliliğini koruyor. Fakat motorun verimlilik ve performans odaklı olarak üretileceği düşünülüyor. 

img
Engin
EDITOR
PROFIL