728 x 90Volkswagen Üretimine Bir Ülke Daha Ekleniyor

Volkswagen Üretimine Bir Ülke Daha Ekleniyor

Volkswagen yaşadığı dizel emisyon skandalının ardından marka değerini kaybetmek için oldukça köklü değişiklikler yapmakta ve aynı zamanda yeni modellerin üretimini de hızlandırmaktadır. Tüm bu gelişmelerden dolayı Volkswagen markasının üretim kapasitesinde yetersizliklerin yaşanmaya başladığı bilinmekteydi. Bu konuda yaşanan problemin çözülmesi için Volkswagen ile Cezayir asıllı SOVAC firması arasında bir anlaşma imzalandı.

Uzun süredir iş birliği içerisinde faaliyetlerine devam eden iki firmanın yeni anlaşması kapsamında MQB platformunda yükselen Volkswagen modellerinin bir bölümünün Cezayir'de üretilmesine karar verildi. VW Golf, Seat Ibiza, Skoda Octavia ve VW Caddy modellerinin üretimlerini üstlenen Cezayir'in günde 100 adetten fazla otomobil üreteceği açıklanan son bilgiler aasında yer alıyor. 

İlk etapta günlük 100 civarında bir üretim yapılacağı ve daha sonra ihtiyaca ve fabrika kapasitesine göre üretim sayılarında güncelleme yapılabileceğinin de altı çiziliyor. Volkswagen'in üretim kapasitesini artırmak istemesiyle birlikte farklı ülkelerde de benzer şekilde anlaşmaların yapılabileceği düşünülüyor. Tüm bunlarla birlikte markanın kısa bi süre içerisinde dizel emisyon skandalının izlerini de tamamen sileceği tahmin ediliyor.

img
Engin
EDITOR
PROFIL