728 x 90Volkswagen CC Yerine VW Arteon Geliyor

Volkswagen CC Yerine VW Arteon Geliyor

Volkswagen'in geçtiğimiz yıldan beri yaşadığı dizel emisyon skandalının izleri hala devam etmekte olup izlerin silinmesi için büyül bir çaba gösterildiği herkes tarafından biliniyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta yapılan bir açıklama ile birlikte Volkswagen CC modelinin üretimine son verildi. Premium sınıfta yer alan CC modelinin üretimine son verilmesinin ardından yerine hangi modelin geçeceği merak ediliyordu.

Preimum Sınıfın Yeni Oyuncusu Arteon

Dijital çizim ve konsept bir modelle gün yüzüne çıkan Volkswagen Arteon modelinin Premium sınıfta yer alacak olmasının resmi bir şekilde açıklanmasıyla birlikte aracın VW CC modelinin yerine geçeceği ile ilgili olarak ortaya atılan iddiaların güçlenmesine sebep oldu. 

Yenilikçi tasarım detaylarıyla tüm dikkatleri üzerine çekecek olan Volkswagen Arteon modelinin özellikle iç mekan detayları merak ediliyor. Fakat yayınlanmış her hangi bir görsel bulunmuyor. Bunun yanı sıra CC modelinde olduğu gibi aracın güçlü motor seçenekleriyle birlikte satışa sunulması bekleniyor. 

Volkswagen Arteon modeli Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında gün yüzüne çıkacak olup daha sonra kısa bir süre içerisinde de satışa sunulacaktır.

img
Engin
EDITOR
PROFIL