728 x 90Volkswagen Atlas Türkiye'de Satışa Sunulacak Mı?

Volkswagen Atlas Türkiye'de Satışa Sunulacak Mı?

ABD ve Çin pazarına özel olarak üretileceği ve sadece iki pazarda satışa sunulacağı açıklanan Volkswagen Atlas SUV modelinin uzun bir süre Avrupa pazarında satışa sunulmayacağı açıklanmıştı. Özellikle büyük SUV modellerin Çin ve ABD'de daha büyük bir ilgi görmesi ve VW üretim kapasitesinin yetersiz kalması gibi sebeplerin bu kararın alınmasında etkili olduğu düşünülmekteydi.

Fakat kısa bir süre içerisinde Avrupa pazarından gelen taleplerin ve tepkilerin artması sebebiyle Volkswagen'in karar değiştirdiği ortaya çıktı. Son zamanlarda ortaya çıkan haberlerde Volkswagen'in Atlas SUV modelini Avrupa pazarında satışa sunacağı ifade edilmekte. 7 koltuklu bir oturma düzenine sahip olan Volkswagen Atlas modeli Amerika'da büyük hacimli benzinli motor seçenekleriyle satışa sunulacak olup Avrupa pazarında ise daha verimli motorların tercih edileceği düşünülüyor. 

Volkswagen Atlas Avrupa Versiyonu Geliyor

Alınan son bilgilere göre Volkswagen Atlas modelinin Avrupa versiyonunda 2.0 litre hacminde turbo destekli dizel motor seçeneğinin yer alması ve motordan 190 HP güç elde edilmesi bekleniyor.

img
Engin
EDITOR
PROFIL