728 x 90Volkswagen Arteon Modelinin Seat Versiyonu Üretilebilir

Volkswagen Arteon Modelinin Seat Versiyonu Üretilebilir

Geçtiğimiz haftalarda VW tarafından yapılan resmi bir açıklama ile VW CC modelinin üretimlerinin durdurulduğu açıklanmıştı. Hemen ardından meydana gelen gelişmelerde ise VW CC modelinin yerini VW Arteon modelinin alacağı gün yüzüne çıktı.

4 kapılı sportif bir coupe ve premium sınıfta yer alacak olmasıyla dikkatleri üzerine çekmesi beklenen Volkswagen Arteon modelinin 2017 yılının ikini yarısında satışa sunulması bekleniyor. 

CC yerine geçecek olan Volkswagen Arteon modelinin sadece VW tarafından değil Seat ve Skoda tarafından da üretilebileceğine dair iddiaların ortaya çıkmaya başladığı görülüyor. Farklı model adı ve aynı platform üzerinde şekillenebilecek olan aracın Seat ve Skoda tarafından daha makul fiyatlarla satışa sunulması durumunda büyük bir ilgi görebileceği tahmin ediliyor.

Henüz ortaya çıkan bilgiler iddia niteliğinde olsa da pazarlama stratejileri açısından oldukça mantıklı bir hamle olabileceği üzerinde duruluyor. Kısa bir süre içerisinde konuyla ilgili olarak detayların ortaya çıkacağı ve gerçek olması durumunda ise otomobil ile ilgili ilk ipuçlarının da gün yüzüne çıkacağı düşünülmektedir.

img
Engin
EDITOR
PROFIL