728 x 90Türkiye'de Tesla Şarj İstasyonu Var Mı?

Türkiye'de Tesla Şarj İstasyonu Var Mı?

Amerika pazarında en çok elektrikli model satışı gerçekleştirme başarısına sahip olan Tesla tarafından Avrupa pazarı için de hamleler yapılıyor. 2015 yılı içerisinde alınan kararlar içerisinde markanın 2016 yılında Türkiye'de şarj istasyonlarını kurma planları yer almaktaydı. Fakat sebebi henüz açıklanmayan bir şekilde ülkemizde kurulacak olan şarj istasyonlarının 2017 yılına ertelendiği açıklandı. 

Türkiye'de 9 İlde Tesla Supercharger Şarj İstasyonu Kurulacak

Markanın 2017 yılı planlarına dair yaptığı açıklamalarda Türkiye'de 9 farklı ilde Tesla Supercharger Şarj İstasyonu kurulacağı belirtiliyor. İzmir, Ankara ve İstanbul kesinliğe kavuşan iller arasında yer almakta olup kalan 6 il ile ilgili olarak ise henüz net bir açıklama bulunmuyor. 

Tesla tarafından ülkemizde şarj istasyonlarının yaygınlaştırılmasıyla birlikte markanın satışlarında da ciddi bir artışın meydana geleceği tahmin ediliyor. Elektrikli otomobillerin ülkemizdeki geleceği konusunda vergi sistemi de büyük bir rol oynuyor. Teşvik amacıyla düşük vergi yada vergi alınmaması durumunda kısa bir süre içerisinde elektrikli otomobillerin ülkemizde büyük bir hızla yaygınlaşacağını ifade etmek yanlış olmayacaktır. 

Tesla Supercharger Şarj İstasyonu Özellikleri

Tesla tarafından özel olarak geliştirilen ve kurulan istasyonlar sayesinde Tesla modelleri yarım saatlik bir şarjla ortalama 275 kilometre sürüş menziline sahip olmaktadır. Bunun yanı sıra tam şarj için ise 75 dakikaya ihtiyaç duyulmaktadır. 

Türkiye'de Tesla Şarj İstasyonu Var Mı?
img
Engin
EDITOR
PROFIL