728 x 90Skoda Kodiaq SportLine Modeli Onay Aldı

Skoda Kodiaq SportLine Modeli Onay Aldı

2017 yılı Şubat ayı içerisinde satışa sunulacak olan Skoda Kodiaq modelinin performans odaklı yeni versiyonunun üretilmesi için beklenen onay geldi. Skoda yetkilileri tarafından verilen son bilgilerde yeni versiyonunun Skoda Kodiaq SportLine model adıyla satışa sunulması ve yüksek güç değerleriyle gün yüzüne çıkması bekleniyor. 

Henüz netliğe kavuşmasa da aracın 280 PS güç üreten 2.0 litre turboşarjlı ve benzinli motordan veya 240 PS güç üreten 2.0 litre dizel motordan güç alacağı ifade ediliyor. Bilindiği üzere 240 PS güç değerine sahip olan dizel motor VW Passat modelinin Avrupa versiyonunda mevcut olarak kullanılıyor. 

Performans için yüksek güç değerine sahip güç ünitesinin kullanılmasının yanı sıra aracın tasarımında da küçük değişikliklerin meydana gelmesi bekleniyor. Şuan için ortaya çıkan teknik bilgilerde Skoda Kodiaq SportLine modelinin standart Kodiaq modeline göre 15 mm daha yere yakın olacağı görülüyor. Aynı zamanda tekerleklerin de daha büyük olarak tasarlanması ve böylelikle aracın yol tutuşunun artırılması bekleniyor. Oldukça yüksek güç değerlerine sahip Skoda Kodiaq SportLine modelinin 2017 yılı sonunda satışa sunulacağını ifade etmek yanlış olmayacaktır.

img
Engin
EDITOR
PROFIL