728 x 90Skoda 2016 Yılında Satış Rekoru Kırdı

Skoda 2016 Yılında Satış Rekoru Kırdı

2016 yılı satış rakamları gün yüzüne çıkmaya başladı. İspanyol otomobil üreticisi Skoda ise yüksek satış rakamlarıyla dikkat çeken markalar arasında yer almayı başarıyor. Bilindiği üzere Superb modeli markanın lüks sınıfında yer almakta olup yeni modeliyle büyük bir ilgi görüyor. Satış rakamları mercek altına alındığında Superb modelinin geçtiğimiz yıla oranla satış rakamlarında oldukça büyük bir yükselme meydana geldiği görülüyor. 

Yüzde 85,2 oranındaki yükselmeyle birlikte Skoda'nın da genel satış rakamlarını ileriye taşıyan modelin 2017 yılında da aynı şekilde başarısını devam ettirmesi bekleniyor. 2016 yılı sona ermeden ortaya çıkan rakamlarda Skoda'nın 2016 yılı içerisinde 1 milyondan fazla satış rakamına ulaştığı belirtiliyor. 

2017 Ocak ayına kadar markanın satış rakamlarında yükselmenin devam edeceği ifade ediliyor. Özellikle otomobil tutkunları tarafından Skoda Kodiaq SUV modelinin satışa sunulması büyük bir merakla bekleniyor. Şubat ayında ülkemiz pazarında da satışa sunulacak olan model ile birlikte Skoda satış rakamlarında büyük bir sıçramanın yaşayacağını ifade etmek yanlış olmayacaktır. 

İspanyol otomobil üreticisinin ülkemizde gösterdiği başarılı faaliyetler de dikkatlerden kaçmayan detaylar arasında yer alıyor.

img
Engin
EDITOR
PROFIL