728 x 90Seat Yeni X-Perience SUV Modelleri Peşinde

Seat Yeni X-Perience SUV Modelleri Peşinde

Paris Otomobil Fuarı'na damga vuran markalar arasında yer alan Seat yeni bir X-Perience modelin tanıtımını daha gerçekleştirmişti. Son zamanlarda birçok otomobil üreticisi tarafından standart modeller ele alınarak hafif off-road teması üzerinde yeni modeller ortaya koymaktadır. Seat da X-Perience trendine katılan markalar arasında yer aldı. 

Hatırlanacağı üzere Seat tarafından Paris Otomobil Fuarı kapsamında Leon ST modeli tanıtılmıştı. X-Perience yaklaşımla ortaya çıkarılan aracın kompakt bir modelden daha çok üretime hazır bir model olması da sürecin tahmin edildiğinden de kısa süreceğini net bir şekilde gösteriyor. 

Şuan için X-Perience yaklaşımının ilk uygulandığı model Leon olurken ilerleyen süreçlerde markanın diğer modelleri de aynı şekilde ele alması bekleniyor. Henüz kamuoyu araştırmalarına devam eden Seat'ın pozitif geri dönütler alması durumunda kısa bir süre içerisinde Seat Leon ST modelini satışa sunması ve ardından da diğer modelleri X-Perience olarak ele aldıktan sonra satışa sunacağı tahmin ediliyor. 

Seat yetkilileri tarafından konuya dair yapılan açıklamalarda Seat Leon ST modelinden sonra yeni X-Perience modelleri üretmeye sıcak baktıklarını ve sonraki aşamalarda ise şehiriçi otomobili olarak öne çıkan Mii modelinin de bu kapsama alınabileceği ifade ediliyor. 

img
Engin
EDITOR
PROFIL