728 x 90Seat Leon Cupra R Geliyor

Seat Leon Cupra R Geliyor

Seat'ın C segmenti hatchback modeli Leon makyajlandı. 75.900 TL'den başlayan fiyat etiketine sahip olan makyajlı Leon'un Cupra versiyonunun 310 hp güç ile geleceği söylentisi kulağımıza gelmişti. Ancak Seat yeni Leon Cupra'yı 300 hp güç üreten 2.0 litrelik benzinli ünite ile sunacak. Leon Cupra'nın değişikliği ise yeni bir Cupra R adında versiyona daha sahip olacağı. 

Seat'ın yeni Cupra R modeli standart Cupra'dan farklı olarak karbo-fiber dokulara sahip olacak. Bu sayede daha hafif olacak olan Cupra R'ın 0-100 hızlanmasını Cupra'dan daha hızlı yapacağı biliniyor. Seat AR-GE Başkan Yardımcısı Matthias Rabe tarafından yapılan açıklamada Cupra R'ın 7 ya da 8 ay içinde ortaya çıkacağı bilgisi yer alıyor. 

Seat'ın Cupra ile ilgili planları sadece LEon Cupra R ile sınırlı değil. yeni suv modeli Ateca'nın da Cupra versiyonunu çıkarak olan Seat Ateca Cupra'da nasıl bir şanzıman kullanacak bilinmiyor. İbiza Cupra ile ilgili de sorulara maruz kalan Matthias Rabe İbiza Cupra'nın öncelikleri arasında yer almadığı belirtti. 

Seat Leon Cupra R Geliyor

Yeni Gelişmeler

Araç Fiyatları

Araba Haberleri