728 x 90Seat'ın Yeni SUV Modeli Arona Görüntülendi

Seat'ın Yeni SUV Modeli Arona Görüntülendi

Ateca modelinin ardından Seat bir SUV modelini daha piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Tiguan modelinin kardeşi olarak nitelendirilen Ateca modelinden büyük beklentilere sahip olan markanın SUV ve crossover pazarından pay sahibi olmayı amaçladığı yeni modelin gün yüzüne çıkmasıyla birlikte daha net bir şekilde anlaşıldı. 

2017 Eylül Ayında Tanıtılacak

Şuan için kış testleri devam eden Seat Arona modelinin ilk kez 2017 Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı'nda gün yüzüne çıkması bekleniyor. Aracın B segmentinde yer alması ve tasarım açısından ise Ibiza modeliyle büyük bir benzerlik taşıması bekleniyor. Bunun haricinde Seat Arona modeli görüntülerinden de görüleceği üzere aracın yoğun bir kamuflaj altında olmasından dolayı tasarım konusunda başka bir yorumlama yapılmasının mümkün olmadığını ifade etmek yanlış olmayacaktır. 

Henüz net bilgiler gün yüzüne çıkmamış olsa da Seat Arona modelinin dizel ve benzinli motor seçenekleriyle satışa sunulması, bu motor seçenekleri arasında 3 silindirli ünitelerinde de yer alacağı tahmin ediliyor. 

Ayrıca segmentin gereklilikleri olarak Seat Arona modelinin DSG ve manuel şanzıman seçeneklerine de sahip olması bekleniyor.

Seat'ın Yeni SUV Modeli Arona Görüntülendi
img
Engin
EDITOR
PROFIL