728 x 90Seat Ateca Türkiye Çıkış Tarihi Açıklandı

Seat Ateca Türkiye Çıkış Tarihi Açıklandı

Seat'ın 20V20 konseptiyle gün yüzüne çıkan ve beklendiğinden daha yoğun bir ilgi görmesinin ardından marka tarafından hemen üretim çalışmalarına başlandı. Oldukça kısa bir süre sonra şekillenmeye başlayan araç dünya genelinde Seat Ateca model adıyla tanıtıldı. 

Ateca SUV modeli özgün ve dikkat çekici tasarımının yanı sıra sunduğu konforla da adından sıklıkla söz ettireceğe benziyor. Bugün Seat Türkiye tarafından yapılan fiyat listesi açıklamasının ardından otomobil tutkunları büyük bir merakla satışa sunulacağı tarihin açıklanmasını beklediler. Daha önce marka yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda Seat Ateca modelinin 2017 yılı Şubat ayından önce Türkiye'de satışa sunulmayacağı ifade ediliyordu. Son zamanlarda meydana gelen gelişmelerle birlikte aracın ülkemize geliş tarihi öne çekildi.

Önümüzdeki Kasım ayında satışa sunulacağı açıklanan modelin ilk etapta 350 adet getirileceği ve ilerleyen aylarda sayının artırılacağı belirtiliyor. Yeni bir Seat Ateca modeli sahip olmak isteyenlerin zaman kaybetmeden yetkili Seat bayilerine uğramaları gerekmektedir.

350 adedin satılmasının ardından satın alacak kişilerin yeni yılı beklemeleri gerekebilir.

img
Engin
EDITOR
PROFIL