728 x 90Renault Symbol 1.5 Dizel Otomatik Yakıt Tüketimi Nasıl?

Renault Symbol 1.5 Dizel Otomatik Yakıt Tüketimi Nasıl?

Dacia Logan modelinin Renault logosuyla ülkemizde Symbol adı altında satışa sunulduğu biliniyor. Markanın en çok tercih edilen modelleri arasında yer almakta olan Symbol modelinin büyük bir heyecanla beklenen dizel otomatik versiyonu da satışa sunuldu.
 
Dacia'nın Easy R şanzıman teknolojisinin ardından satışa sunulan Renault Symbol dizel otomatik modeli özellikle yakıt ekonomisi ve sürüş konforu açısından beklentileri karşılamayı amaçlıyor. Konfor ve düşük yakıt tüketimi sebebiyle son zamanlarda birçok markanın dizel otomatik kombinasyonuna ağırlık verdiği dikkatlerden kaçmayacaktır.
 
İlk etapta Renault Symbol dizel otomatik modelinin ülkemiz fiyatı yüksek gibi görünse de ÖTV düzenlemesinin ardından rakip modellerin fiyatlarında da aynı şekilde artışların meydana geldiği görülmektedir. Bu sebepten dolayı hem ekonomik hem de konforlu bir otomobile sahip olmak isteyenlerin mutlaka Renault Symbol dizel otomatik modelini değerlendirmeleri gerekiyor. Fabrika verilerinde aracın ortalama bir kullanımda şehir içi 4,4 litre, şehir dışı ise 3,7 litre yakıt tüketiminde bulunduğu görülüyor. Her ne kadar bu veriler üretici tarafından verilmekte olsa da gerçek hayat şartlarında tüketim değerleri daha yüksek olacaktır.
 
Yeni model otomatik araçların bünyesinde yer alan şanzıman ve motor teknolojileri sayesinde yakıt tüketim değerlerinin manuel modellere yaklaştığı dikkatlerden kaçmıyor.
img
Engin
EDITOR
PROFIL

Yeni Gelişmeler

Araç Fiyatları

Araba Haberleri