728 x 90Nissan Note e-Power Teknolojisiyle Geliyor

Nissan Note e-Power Teknolojisiyle Geliyor

Japonya merkezli faaliyet gösteren Nissan markası dünya genelinde birçok pazarda farkını ortaya koymayı başarıyor. Ülkemiz otomotiv piyasasını yakından takip edenlerin çok daha iyi bileceği üzere Qashqai modeliyle büyük bir başarı sağlayan Nissan'ın Micra ve Juke modelleriyle de oldukça yüksek satış rakamlarına ulaştığı görülüyor. 

Otomobil dünyasında yein teknolojleriyle diğer markalara öncülük eden Nissan'ın yeni e-Power teknolojisi ilk olarak elektrikli Nissan Note modelinde ortaya çıkıyor. Yeni geliştirilen teknolojiye sahip olan elektrikli Nissan Note modelinin ilk olarak Japonya'da satışa sunulacağı açıklanmış olsa da ilerleyen dönemlerde e-Power teknolojisinin Nissan'ın diğer modellerinde de kullanılabileceği belirtiliyor.

Elektrikli otomobillerin en büyük problemleri arasında yer alan sürüş mesafesinin e-Power adı verilen yeni teknolojiyle birlikte büyük oranda çözüldüğünün ve elektrikli Nissan Note modelinin daha uzun sürüş mesafesine sahip bir şekilde satışa sunulacağının altı çiziliyor. 

Şehir ulaşımında büyük bir pratiklik sunan Note modelinde yer alacak teknolojinin markanın diğer modellerinde de uygulanmasıyla birlikte diğer markalara da örnek olacağı düşünülüyor.

img
Engin
EDITOR
PROFIL