728 x 90Mercedes'in Yeni 2.0 Litrelik Motorları Geliyor

Mercedes'in Yeni 2.0 Litrelik Motorları Geliyor

Mercedes tarafından geliştirilen yeni 2.0 litre hacmindeki dizel ve benzinli motor seçenekleri gün yüzüne çıkmak için markanın S Serisi'nin satışa sunulmasını bekliyor. Son yıllarda birçok otomobil üreticisi tarafından motor hacimlerinin küçültüldüğü gelişmiş teknolojiden yararlanarak motorların verimlerinin artırıldığı dikkatlerden kaçmıyor. Mercedes 2.0 litre hacmindeki dizel ve benzinli motor seçeneklerini de bu kapsamda ele almak yanlış olmayacaktır. 

Önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenen Mercedes S Serisi'nin bünyesinde yer alacağı ifade edilen 2.0 litrelik turbo benzinli güç ünitesinden 268 HP güç elde edilmektedir. Motor bünyesinde 48 volt teknoloji kullanılmakta ve litre başına 134 HP güç elde edlmektedir. 

Yüksek güç değeriyle hem performanslı hem de konforlu bir sürüş deneyiminin sürüleceği ifade edilirken 2.0 litre dizel motor seçeneğinin ise Mercedes S 250 CDI modelinde görev alacağı belirtiliyor. Yüksek performans değerlerine sahip olacak araçların yakıt tüketimlerinin ise oldukça ekonomik seviyelerde yer alması bekleniyor.

 

img
Engin
EDITOR
PROFIL

Yeni Gelişmeler

Araç Fiyatları

Araba Haberleri