728 x 90Mercedes Benz Pikap İçin Tarih Verildi

Mercedes Benz Pikap İçin Tarih Verildi

İlk olarak geçtiğimiz yıl Mercedes Benz tarafından pikap model üretileceği iddia edilmişti. Uzun bir zaman ortaya atılan iddialarla ilgili olarak sessiz kalmayı tercih eden marka sonunda beklenen açıklamayı yaptı. 

Bir süredir Mercedes Benz pikap modeli üzerinde çalışmaların devam ettiği ifade edilirken resmi tanıtım için de tarih verildi. Mercedes Benz tarafından geliştirilen ve net olmamakla birlikte Nissan ortaklığında üretilecek olan model GLT veya X-Class adını kullanarak satışa çıkacak. 

25 Ekim tarihinde resmi bir şekilde gün yüzüne çıkarılacağı açıklanan modelin tanıtım etkinliğinin arından Kasım ayında Brezilya'da fuar kapsamında tanıtılabileceği iddia ediliyor. Fakat Mercedes'in fuarla ilgili olarak yapmış olduğu her hangi bir açıklama bulunmuyor.

Tüm bunların yanı sıra Navara ve Alaska'n pikap modelleriyle aynı platform üzerinde üretilmesi beklenen aracın özellikle Navara modelinin daha lüks versiyonu olması bekleniyor.

Teknik özellikler açısından ise Mercedes pikap modelinin V6 dizel bir güç ünitesiyle satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Tanıtım etkinliklerinden sonra detayların gün yüzüne çıkması bekleniyor.

img
Engin
EDITOR
PROFIL