728 x 90Kışın Araba Nasıl Yıkanır?

Kışın Araba Nasıl Yıkanır?

Bilindiği üzere ülkemizde kış mevsimi oldukça sert geçmekte ve ülke genelinde kar yağışları görülmektedir. Bunun yanı sıra birçok bölgemizde hava sıcaklıklarının sıfırın altında olması da koşulları daha zorlu bir hale getirmektedir. Tüm bu şartlara rağmen kışın araba yıkamanın ise birçok yöntemi bulunuyor. 

Kışın Araba Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kışın arabasını yıkamak isteyenler için ilk olarak mümkün ise kapalı bir mekanda yıkamanın gerçekleştirilmesi tavsiye edilir. Mekanın kapalı yada açık olması fark etmeksizin yıkama işleminin ardından zaman kaybetmeden kurulama işleminin yapılması da büyük bir öneme sahiptir. Sıcaklığın sıfırın altında olduğu bölgelerde özellikle aracın yıkanmasının ardından kısa bir süre sonra sileceklerin veya kapıların donduğu gözlemlenebilir. Bu sebepten dolayı araç yıkanırken kapı bölgelerinin bant yardımıyla koruma altına alınması büyük oranda çözüm olabilmektedir.

Sileceklerin donmaması için ise yıkama işleminin ardından sileceklerin bir süre çalıştırılması tavsiye edilmektedir. Aksi taktirde cama yapışabilmekte veya kauçuk kısım donabilmektedir. 

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde kışın araba yıkamayı oldukça kolay ve problemsiz hale getiren ilaçların da yer aldığı biliniyor. Bunun yanı sıra profesyonel bakım merkezlerinde sorunsuz yıkama işlemleri de yapılabilmektedir.

Kışın Araba Nasıl Yıkanır?
img
Engin
EDITOR
PROFIL