728 x 90Kış Aylarında Araba Fiyatları Düşer Mi?

Kış Aylarında Araba Fiyatları Düşer Mi?

Son yıllarda ülkemiz otomotiv sektörü içerisinde hem ikinci el hem de sıfır piyasasına büyük bir hareketlenmenin yaşandığı dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle araç alım ve satım işlemlerinde ivmeli bir artışın yaşandığı da direk olarak göze çarpıyor. Her yıl olduğu gibi otomobil satışları ilkbahar ve yaz aylarında hızlanmak kış aylarında ise yavaşlamaktadır. 

Kışın Fiyatlar Düşüşe Geçiyor

İkinci el ve sıfır piyasasında kış aylarında yaşanan yavaşlamaya bağlı olarak da fiyatların düşüşe geçtiği görülüyor. Özellikle kış ayları içerisinde acil nakite ihtiyacı olan kişiler otomobillerini çoğu zaman değerlerinin çok daha altında satışa sunabiliyor. Bu sebepten dolayı yeni bir otomobile çok daha uygun fiyatlarla sahip olmak isteyen kişilerin kış aylarında arayışa geçmeleri tavsiye ediliyor. 

Aradaki Fark Kapanıyor

Kış ve yaz aylarında meydana gelen fiyat farkının geçmiş yıllarda daha yüksek olduğu dikkat çekerken günümüzde aradaki farkın kapanmaya başladığı görülüyor. Bilindiği üzere günümüz hayat şartlarında otomobil satın almak lüks değil bir ihtyiaç olarak kabul edilmekte olup bu sebepten dolayı yılın 12 ayı boyunca alım satım işlemleri devam etmektedir. 

Kış Aylarında Araba Fiyatları Düşer Mi?
img
Engin
EDITOR
PROFIL