728 x 90Hyundai i20 SUV Modeli Gün Yüzüne Çıktı

Hyundai i20 SUV Modeli Gün Yüzüne Çıktı

Küçük SUV modellere Hyundai tarafından yeni bir oyuncu daha ekleniyor. Markanın bilindiği üzere i Serisi modelleri oldukça büyük bir ilgi görüyor. i Serisi içerisinde yer alan i10, i20 ve i20 Active modellerinin üretimleri ise Hyundai İzmit Assan fabrikalarında gerçekleştiriliyor.

Uzun zamandır ortaya çıkması beklenen Hyundai i20 SUV modeli ise geçtiğimiz günlerde test edilirken kameralara yakalandı. Aracın yoğun bir kamuflaj altında olması sebebiyle her ne kadar detayları gizlense de ön ve arka tasarımlarından Hyundai i20 ve Hyundai i30 modelleriyle büyük benzerlikler taşıyacağını ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Hyundai i20 SUV modelinin 2018 yılında satışa sunulacağı belirtilmekte olup model adının ise netliğe kavuşmadığının altı çiziliyor. Resmi bir açıklama bulunmasa da Hyundai i20 SUV modeli 1.0 litre ve 1.4 litre motor hacimlerine sahip turboşarjlı benzinli seçeneklerle satışa sunulacak.

Dizel cephesinde ise 1.6 litre hacminde güç ünitesinin yer alması bekliyor. Tüm merak edilen detayların ise 2017 yılı içerisinde parça parça olarak ortaya çıkarılacağı tahmin ediliyor.

img
Engin
EDITOR
PROFIL