728 x 90Honda Clarity Fuel Cell Teknik Özellikleri

Honda Clarity Fuel Cell Teknik Özellikleri

Sıfır emisyon değerine sahip araçların son zamanlarda büyük bir öneme sahip olduğu herkes tarafından biliniyor. Özellikle geçtiğimiz yıl VW Grup bünyesinde yer alan birçok dizel modelin emisyon skandalına konu olması sıfır emisyon modelleri bir kez daha gün yüzüne çıkardı. 

Otomobil dünyasında kullanılan gelişmiş teknolojilere bakıldığında birçoğunun Honda öncülüğünde ortaya çıktığı dikkatlerden kaçmayacaktır. Honda Clarity Fuel Cell modeli de bünyesinde bulundurduğu donanımlarla markanın teknoloji konusunda geldiği nokta son derece açık ve net bir şekilde ortaya koyuluyor. 

Geçtiğimiz günlerde Avrupa pazarı için gemilerden indirilen Honda Clarity Fuel Cell modellerinin önümüzdeki günlerde satışa sunulması bekleniyor. Ortaya çıkan detaylarda aracın teknik açıdan da ne derece başarılı olduğu görülüyor.

Modelin bünyesinde yer alan hidrojen yakıt hücresi teknolojisi ve motoruyla birlikte aracın yakıt takviyesine gerek kalmadan 589 kilometre değerinde sürüş menziline sahip olması aracı emisyon değeri sıfır olan otomobiller arasında zirveye taşıyor. Henüz günümüzde sıfır emisyon değerine sahip olup bu denli yüksek bir sürüş menziline sahip olan bir model bulunmuyor.

img
Engin
EDITOR
PROFIL

Yeni Gelişmeler

Araç Fiyatları

Araba Haberleri