728 x 90Ford Bölgesel Satışa Geçiş Yapıyor

Ford Bölgesel Satışa Geçiş Yapıyor

Otomobil markaları tarafından kar oranlarının yükseltilmesi ve pazarda kalıcı olunabilmesi amacıyla modellerini ülkelere ve pazarlara göre özelleştirerek satışa sunduğu biliniyor. Bu noktadan yola çıkılarak bir otomobil modelinin Amerika versiyonu ile Avrupa versiyonunun aynı olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. 

Diğer otomobil markalarından farklı olarak sadece Ford tarafından tek model mantığı benimsenmektedir. Ford tarafından üretilen modeller markanın faaliyet gösterdiği tüm pazarlarda aynı şekilde satışa sunuluyor. Bu mantığın her ne kadar faydaları bulunsa da günümüz şartlarında dezavantajlarının ön plana çıktığı görülüyor. Pazar kaybı yaşamak isteyen Ford ise tek model mantığını bırakmaya karar verdi. Ortaya çıkan haberlerde ise önümüzdeki yıl itibariyle Ford modellerinin her pazara uygun olarak ele alınacağı ve farklı özelliklerle satışa sunulacağı belirtiliyor. 

Tüm bunların yanı sıra markanın Vignale model ailesi oldukça büyük bir ilgi görmeye başladı. Yapılan açıklamalarda Ford modellerinin tamamının üretim aşamasında Vignale versiyonuna da uygun bir şekilde tasarlanacağı ifade edildi. Yakın bir zamanda satışa sunulacak olan Yeni Ford Fiesta modeli ise Vignale versiyonuyla aynı anda piyasaya sunulacak.

img
Engin
EDITOR
PROFIL