728 x 90C4 Cactus Benzeri Yeni Citroen C3 Satışa Sunuluyor

C4 Cactus Benzeri Yeni Citroen C3 Satışa Sunuluyor

Verimli motor teknolojisi, pratik kullanım özellikleri ve eğlenceli iç mekan teknolojileriyle uzun bir zamandır dikkatleri üzerine çeken Citroen C3 modeli yenilenerek yeniden ülkemize giriş yaptı. Bayilerde yerlerini almaya başlayan Yeni Citroen C3 modelinin satışlarının bu ay bitmeden satışa sunulması bekleniyor. 

Selefine göre oldukça büyük tasarım değişikliklerini bünyesinde barındıran modelin özellikle C4 Cactus adı verilen modelle büyük bir benzerlik taşıdığı görülüyor. Ayrıca önceki modeline kıyasla daha yüksek ve güçlü bir tasarım yapısına sahip olması aracın crossover veya SUV görünümü çizdiği dikkatlerden kaçmıyor. 

Tasarımının yanı sıra aracın motor seçeneklerinde düşük yakıt tüketim değerlerinin büyük bir beğeni toplayacağına vurgu yapılıyor. 1.2 litre hacminde ve PureTech teknolojisine sahip 82 HP güç üreten benzinli güç ünitesi ile iki farklı dizel motor seçeneği sunuluyor. Dizel seçeneklerin her ikisi de 1.6 litre hacminde turbo destekli olup 75 HP ve 100 HP olmak üzere iki farkı güç çıkışıyla gün yüzüne çıkıyor. 

Aracın motor seçeneklerine dair detayların satışa sunulmasından kısa bir süre sonra belli olması bekleniyor.

img
Engin
EDITOR
PROFIL