728 x 90Buz Tutan Araba Camı En Kısa Sürede Nasıl Açılır?

Buz Tutan Araba Camı En Kısa Sürede Nasıl Açılır?

Kış aylarının gelmesi ile birlikte pek çoğumuz aracımızın camlarının buz tutmuş olduğunu görüyoruz. Özellikle ön camda oluşan buz tabakası görüşü sıfıra kadar düşürdüğü için hızı ve etkili bir yöntem ile açmak gerekiyor. Şayet aracın ısınıp buzu çözmesini beklersek yaklaşık 10 dakika aracın çalışır vaziyette kalması gerekecek. Bu durumdan çok basit ve etkili bir yöntem ile kurtulmak mümkün. 

Soğuk havalarda seyahat edecek olan uçakların kanatlarına uygulanan sistemle benzer olan bu yöntem oldukça kolay, hızlı ve zararsız. Evlerde kullanılan ve piyasada çok cüzi fiyatlarla alınabilecek olan ispirto ve su gerekiyor. Sprey ağza sahip bir şişenin içine 3/1 oranında su ve 3/2 ispirto koyarak hazırlanan buz çözücü sıvıyı cama püskürterek çok kolay bir şekilde buzları çözmek mümkün oluyor. 

Yaklaşık yarım litrelik bir karışım ile bütün kışı atlatmanın mümkün olduğu karışımı aracında saklayarak hergün kullanabilirsiniz. 

Hergün sorun yaratan buzlu camları çözmek için halk arasında dolaşan bir başka yöntem ise sıcak su. Ancak sıcak su aracın camlarının çatlamasına neden olabilir. Ani ısı değişikliği camın yapısında bozulmaya neden olarak oldukça kalın olan ön camın dahi çatlamasına neden olabilir. 

Yeni Gelişmeler

Araç Fiyatları

Araba Haberleri