728 x 90Bosch Yeni Teknolojisiyle Yakıt Tüketimini Düşürüyor

Bosch Yeni Teknolojisiyle Yakıt Tüketimini Düşürüyor

İlk olarak BMW M4 GTS modelinde kullanılan ve sağladığı yakıt tüketimi tasarrufuyla dikkatleri üzerine çeken Bosch su destekli benzinli enjeksiyon sistemi ile ilgili olarak detaylı bilgiler de ortaya çıkmaya başladı. Motorun su kaynatmasını tamamen ortadan kaldırılması temeliyle ortaya çıkarılan yeni teknolojinin bu sayede büyük oranda tasarruf sağladığı belirtiliyor. Günümüz benzinli otomobillerde motorun su kaynatmasını engellemek için sürekli olarak daha fazla yakıtın enjekte edildiği biliniyor. Su desteği sayesinde araçların su kaynatmasının önüne geçilmiş olmaktadır. 

Bosch su destekli benzinli enjeksiyon sistemi için yapılan teknik testlerde de normal bir motora oranla yüzde 13 oranında bir yakıt tasarrufunun sağlandığı görülüyor. Yakıt tüketiminde meydana gelen düşüşün yanı sıra bu durumun tam tersi olarak performans konusunda da büyük bir artışın yaşandığı dikkatlerden kaçmıyor.

Sunduğu avantajlarla Bosch su destekli benzinli enjeksiyon sisteminin yakın bir zamanda birçok modelde kullanılması beklenirken, ayrıca motor seçeneklerine opsiyonel olarak sunulabileği tahmin ediliyor.

 

img
Engin
EDITOR
PROFIL

Yeni Gelişmeler

Araç Fiyatları

Araba Haberleri