728 x 90Bentley Tarihinde İlk Kez Turbo Dizel Motor

Bentley Tarihinde İlk Kez Turbo Dizel Motor

Bentley tarafından turbo dizel motor kullanacağı ile ilgili ortaya atılan iddiaları dünya devi lüks otomobil üreticisi Bentley’in de onayladığı görülüyor. Aynı zamanda markanın turbo dizel motor seçeneğini hangi modelinde kullanacağı da netliğe kavuşmuş oldu.

Bentley’nin İlk SUV Modeli İçin İlk Turbo Dizel

Turbo dizel motorda da olduğu gibi Bentley tarihinde ilk kez bir SUV modelinin de üretimini yapmaya karar verdi. Bentayga adı verilen ve markanın ilk SUV modeli olma özelliğini taşıyacak olan aracın bünyesinde markanın ilk turbo dizel motorunun bulunacağı belirtiliyor.

Bentayga Q7 Motoruyla Gelebilir

Kesin olmamakla birlikte bir takım kaynakların ortaya attığı iddialar doğrultusunda Bentley Bentayga modelinde Audi Q7’nin bünyesinde yer alan 4.0 litre hacmindeki V8 TDI motorun kullanılacağı tahmin ediliyor.

435 HP güç ve 1000 Nm tork değerlerine sahip olan motor seçeneğinin yanı sıra 6.0 litrelik W12 turbo dizel motorun da kullanılabileceği düşünülüyor. Bu motor seçeneğinde ise 608 HP güçle birlikte 900 Nm tork üretildiği belirtiliyor.

Tüm bunların yanı sıra 2017 itibariyle Bentley Bentayga modelinin plug-in hibrid versiyonunun da satışa sunulacağı düşünülüyor.

img
Engin
EDITOR
PROFIL