728 x 90Araca Antifirizli Cam Suyu Ne Kadar Koyulmalıdır?

Araca Antifirizli Cam Suyu Ne Kadar Koyulmalıdır?

Kış aylarında yaşanan don olaylarından otomobil sistemlerinin etkilenmemesi için otomobil sahipleri tarafından gerekli önlemlerin alınması konusunda uzmanlar tarafından sürekli olarak uyarılar yapılıyor. Bilindiği üzere araçların motorlarında donma yaşanmaması için özellikle kış aylarında motor suyuna antifiriz koyulmaktadır. Son yıllarda uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda ise antifirizin 12 ay boyunca kullanılmasında her hangi bir sakınca bulunmadığı ifade ediliyor. 

Cam Suyunun Donmaması İçin Antifiriz

Motor suyunda olduğu gibi cam suyunun da donma tehlikesi yer almaktadır. Cam suyunun donması durumunda sadece sistemin devre dışı kalması probleminin yanı sıra suyun bulunduğu hazneye ve sistemin diğer parçalarına da zarar verilebilmektedir. Bu sebepten dolayı kış aylarında normal su yerine antifirizli cam suyunun tercih edilmesi gerekiyor. 

Antifirizli Cam Suyu Ne Kadar Koyulmalıdır?

Genel olarak kullanılan antifirizli cam suyunun içeriğine göre değişiklik gösterse de üzerinde yer alan etiketteki talimatlara uyulmalıdır. Yaşanılan yerin sıcaklığına göre 1-1, 2-1, 3-1 gibi oranlarda karıştırılabilmektedir. Kış aylarının sürekli olarak çok sert geçtiği yerlerde ise cam suyu yerine tamamen antifirizli cam suyu koyulması tavsiye ediliyor.

Araca Antifirizli Cam Suyu Ne Kadar Koyulmalıdır?
img
Engin
EDITOR
PROFIL

Yeni Gelişmeler

Araç Fiyatları

Araba Haberleri