728 x 902018 Lada Niva SUV Geliyor

2018 Lada Niva SUV Geliyor

Lada ve Avtovaz tasarım direktörü tarafından daha önce de dile getirilen ifadelerden de hatırlanacağı üzere Lada Niva tasarımının tamamen değişeceği üzerinde duruluyordu. Ortaya çıkan yeni görüntülerde de 2018 Lada Niva SUV modelinin yeniden tasarlandığı dikkatlerden kaçmıyor. 

Bilindiği üzere Lada Niva sadece kendi ülkesi Rusya'da değil aralarında Türkiye'nin de yer aldığı birçok ülkede uzun yıllardan beri kullanılmaya devam ediliyor. 2018 yılında Lada Niva modelinin Rusya haricinde birçok ülkede de satışa sunulacağı düşünülüyor. Geçmiş yıllarda olduğu gibi ülkemizde de satışa sunulması durumunda aracın tekrardan yüksek satış rakamlarına rahat bir şekilde ulaşabileceğini ifade etmek yanlış olmayacaktır. 

Duster Modelinde Benzeyecek İddialarına Yanıt

Kısa bir süre önce ortaya çıkan iddialarda 2018 Lada Niva SUV modelinin Dacia'nın Duster modeliyle aynı platformda yükseleceğine yer verilmiş olup zaman içerisinde bu iddialar giderek güçlenmeye başlamıştı. Yeni bilgilerde ise 2018 Lada Niva SUV modelinin tamamen farklı bir platformu kullanacağı ve Duster ile Niva modelleri arasında her hangi bir ortak noktanın ve benzerliğin bulunmayacağının altı çiziliyor.

img
Engin
EDITOR
PROFIL

Yeni Gelişmeler

Araç Fiyatları

Araba Haberleri