728 x 902017 Skoda Octavia İddialı Geliyor

2017 Skoda Octavia İddialı Geliyor

Uzun süredir kamuflajlı bir şekilde ortaya çıkan 2017 Skoda Octavia modeli dün itibariyle ilk kez net bir şekilde internet üzerinden paylaşıldı. Tasarım detaylarının çok net bir şekilde görüldüğü fotoğraflarda iç mekanın da paylaşıldığı görülüyor.

Selefine göre kalite algısı oldukça üst seviyelere çıkarılan aracın dış tasarım olarak Superb modeline benzemeye başladığı dikkatlerden kaçmıyor.

Sadece tasarım olarak değil Superb modelinde sunulan özel birçok teknolojinin 2017 itibariyle Octavia modelinde de sunulmaya başlayacağı belirtiliyor. Hedef kitlesinin değişmeyeceği tahmin edilirken fiyat listesinde de büyük değişimlerin yaşanması beklenmiyor.

1.0 litreden başlayıp 2.0 litre motor hacmine kadar 2017 Skoda Octavia modeli hem dizel hem de benzinli olarak satışa sunulacak. Güç çıkış değerlerinin ise 84 HP ile 184 HP arasında değişkenlik göstereceği ortaya çıkan detaylar arasında yer alırken detaylı teknik özelliklerin ise yıl sonuna doğru netlik kazanacağını ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Yayınlanan görsellerden yola çıkılarak aracın station wagon ve sedan olarak piyasaya sürüleceğini söyleyebiliriz. Her yıl olduğu gibi önümüzdeki yıl da Octavia'nın ülkemiz piyasasında yüksek satış rakamlarına ulaşması beklentiler arasında yer alıyor.

img
Engin
EDITOR
PROFIL