728 x 902017 Dacia Duster Dizel Otomatik Teknik Özellikleri

2017 Dacia Duster Dizel Otomatik Teknik Özellikleri

Dacia Duster SUV modeli uzun zamandır beklenen otomatik vites donanımına kavuşuyor. Ülkemizde en çok tercih edilen SUV modelleri arasında ilk sıralarda yer alan Duster, 2017 modeliyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi amaçlıyor.

2017 Mart ayında satışa sunulacağı açıklanan Duster modeli mevcut modelden farklı olarak yeni bir şanzıman sistemiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Açıklanan bilgilerden de görüldüğü üzere 2017 Dacia Duster modelinin otomatik şanzımanı sadece tek bir motor seçeneğiyle satışa sunulacak. Ayrıca otomatik şanzıman seçeneğinin sunulduğu motor seçeneği de tek bir donanım paketiyle satın alınabilecek. 

1.5 litre hacmindeki dCi dizel motor seçeneği 2017 Dacia Duster modeline 110 bg güç sağlamakta olup araçta 4x2 çekiş sistemi yer almaktadır. Güç aktarımının ise EDC adı verilen çift kavramalı şanzıman sistemiyle sağlandığı ifade ediliyor. 

ABS, ASR, AFU, hava yastıkları, elektrik kontrollü aynalar, alüminyum alaşım jantlar, yol bilgisayarı, yokuş kalkış destek sistemi gibi teknolojileri de sahip olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Dizel otomatik kombinasyonuna sahip bir şekilde satışa sunulacak olan 2017 Dacia Duster modelinin başarısını artırması bekleniyor.

img
Engin
EDITOR
PROFIL

Yeni Gelişmeler

Araç Fiyatları

Araba Haberleri