728 x 90200 HP'lik Opel Astra Detayları Belli Oldu

200 HP'lik Opel Astra Detayları Belli Oldu

Yılların eskitemediği güç kazandırdığı otomobil modelleri arasında Opel Astra da ilk sıralarda yer alıyor. Alman otomobil üreticisinin amiral gemisi Astra hem hatchback hem de sedan kasasıyla oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarıyor. 

Araç ülkemizde mevcut olarak 1.4 litre hacminde ve 1.0 litre hacminde turbo benzinli motorlar ile 1.6 litrelik dizel motor seçenekleriyle satışa sunuluyor. Bu seçeneklerin yanı sıra Yeni Opel Astra modeli Avrupa pazarında güçlü versiyonuyla da satın alınabiliyor. Aracın güçlü versiyonunda 1.6 liltre hacminde benzinli motor yer alıyor. 

200 HP değerinde güç ile 300 Nm tork üreten 1.6 litrelik benzinli güç ünitesi EcoTec teknolojisiyle ön plana çıkıyor. 5 kapılı bir spor model olmasıyla birçok kişi tarafından tercih edilen model 0'dan 100 kilometre hıza sadece 7 saniyede ulaşabiliyor. Maksimum hız 235 kilometre olarak belirtilirken 6,9 saniye gibi kısa bir sürede ise 80 kilometre hızdan 120 kilometreye çıkabiliyor. Bu da aracın ivmelenme konusundaki başarını net bir şekilde ortaya koyuyor. 

Yeni Opel Astra modeli 200 HP'lik yüksek güç değerine rağmen ortalama 6.1 litre yakıt tüketiminde bulunuyor.

img
Engin
EDITOR
PROFIL

Yeni Gelişmeler

Araç Fiyatları

Araba Haberleri