728 x 90Skoda Kodiaq Coupe Türkiye'ye Gelebilir

Skoda Kodiaq Coupe Türkiye'ye Gelebilir

Otomobil dünyasında meydana gelen gelişmeleri yakından takip edenlerin çok daha iyi bileceği üzere Skoda tarafından yapılan açıklamalarda Skoda Kodiaq modelinin Coupe versiyonunun üretileceği ve bu versiyonun sadece Çin pazarına özel olarak satışa sunulacağı ifade edilmişti. Açıklanan bu haberle birlikte Avrupa pazarında büyük bir hayal kırıklığı yaşanmıştı.

Skoda Kodiaq Coupe modelinin sadece Çin pazarında satışa sunulacak olmasının arkasında markanın pazarlama stratejisi ve üretim kapasitesindeki kısıtlamalar yer almaktaydı. Skoda'nın patronu tarafından konuya dair yapılan son değerlendirmelerde özellikle üretim kapasitesindeki problemlerin ortadan kaldırılması durumunda Skoda Kodiaq Coupe modelinin Çin pazarının yanı sıra Avrupa pazarında da satışa sunulabileceği açıklandı. 

Avrupa pazarında satışa sunulması durumunda Skoda Kodiaq Coupe modelinin ülkemizde de satışa sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bilindiği üzere Skoda markası uzun yıllardan beri ülkemizde oldukça başarılı satış rakamlarına imza atmaktadır. Bu noktadan yola çıkılarak markanın ülkemizde satışa sunulan ürün yelpazesini genişletmek isteyeceği tahmin edilmektedir. 

img
Engin
EDITOR
PROFIL