728 x 90BMW i5 SUV İçin Tarih Verildi

BMW i5 SUV İçin Tarih Verildi

Lüks otomobil üreticisi memleketi Almanya'da olduğu gibi dünyanın birçok ülkesinde yüksek satış rakamlarıyla dikkatleri çekiyor. Özellikle son yıllarda ülkemiz pazarında oldukça büyük talep görmeye başlayan BMW modelleri markanın başarısını net bir şekilde ortaya koyuyor. BMW'nin en çok dikkat çeken model serileri arasında yer alan i Serisi bilindiği gibi elektrikli ve hibrit seçenekleriyle beğeni topluyor. Futuristik tasarım ve teknolojilerle görenleri şaşkına uğratan i Serisi'ne yeni modellerin ekleneceği uzun bir zamandır konuşuluyordu.

Markaya yakınlığıyla bilinen haber kaynaklarından alınan son bilgilerde de 2019 yılı başlarında BMW i8 Roadster modelinin satışa sunulacağı ifade ediliyor. Bunun yanı sıra SUV segmentinde yer alması planlanan BMW i5 modelinin de i8 Roadster modelinin hemen ardından gün yüzüne çıkacağı belirtilirken aracın resmi satışlarının ise 2021 yılını bulabileeğinin altı çiziliyor. 

Teknoloji konusunda rakiplerinin önünde yer alan BMW'nin i5 SUV modelini tamamen elektrikli olarak üreteceği ve diğer motor seçeneklerine yer vermeyeceği de ortaya çıkan iddialar arasında yer almaktadır. 

img
Engin
EDITOR
PROFIL

Yeni Gelişmeler

Araç Fiyatları

Araba Haberleri