728 x 90Araç Tescil İşlemleri Emniyetten Alınıyor

Araç Tescil İşlemleri Emniyetten Alınıyor

Geçtiğimiz günlerde çıkarılan yeni KHK'larda araç tescil işlemleriyle ilgili de yeni bir karara yer verildi. Kararın Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla birlikte yeni uygulama için alt yapı çalışmaları da başlamış oldu. 

Araç Tescil İşlemlerinde Yeni Dönem

Bilindiği üzere günümüzde araç tescil işlemleri Emniyet Genel Müdürlüğü'nün ilgili birimlerinde gerçekleştirilmektedir. Yeni kararla birlikte tescil işlemlerinin emniyetten alındığı ve noterlere verildiği görülüyor. Bu karar doğrultusunda kurumlar tarafından gerekli çalışmaların başlatıldığı ve yakın bir süre içerisinde de yeni sisteme geçileceği belirtiliyor.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda gerekli çalışmaların başlayıp yeni sisteme geçilesiye kadar tescil işlemlerinin emniyet birimlerinde yapılmaya devam edeceğinin altı çiziliyor. 

Ücret Tarifesi Hazırlanıyor

Yeni kararın Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından vatandaşlar tarafından ücret tarifesinin nasıl olacağı merak edilmeye başlandı. Yeni uygulamaya dair ortaya çıkan ilk bilgilerde ücret tarifesinin henüz belirlenmediği ve bunun için çalışmaların devam ettiği ifade ediliyor. Yakın bir süre içerisinde tüm çalışmaların tamamlanması ve merak edilen ücret tarifesinin de yayımlanması bekleniyor.

img
Engin
EDITOR
PROFIL